KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7931113
*
nr 793 1113
Börje Sandelin
(1926-1970), Sverige
Akvarell, Börje Sandelin (1926-1970), SCHACKSPELARE, motivets mått: 20X26
Börje Sandelin, svensk målare och grafiker född 1926, död 1970.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 november 2012
kl 17:32:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/11 10:59:24
1
100 kr
24/11 23:41:19
2
150 kr
25/11 18:48:05
3
300 kr
25/11 19:58:31
2
250 kr
25/11 19:58:49
2
350 kr
26/11 15:04:24
4
700 kr
26/11 17:27:45
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Börje Sandelin
Börje Sandelin, svensk målare och grafiker född 1926, död 1970.
Läs mer om Börje Sandelin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller börje sandelin schackspelare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
*
Börje Sandelin
Börje Sandelin, svensk målare och grafiker född 1926, död 1970.
Läs mer om Börje Sandelin
nr 793 1113
Börje Sandelin
(1926-1970), Sverige
Akvarell, Börje Sandelin (1926-1970), SCHACKSPELARE, motivets mått: 20X26
Börje Sandelin, svensk målare och grafiker född 1926, död 1970.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 november 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/11 10:59:24 | 1 | 100 kr |
24/11 23:41:19 | 2 | 150 kr |
25/11 18:48:05 | 3 | 300 kr |
25/11 19:58:31 | 2 | 250 kr |
25/11 19:58:49 | 2 | 350 kr |
26/11 15:04:24 | 4 | 700 kr |
26/11 17:27:45 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Börje Sandelin
Börje Sandelin, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1926, död 1970.Läs mer om Börje Sandelin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller börje sandelin schackspelare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45